073-222-4444 | | |
www.
InterSpace Web Hosting

ראשי|מוצרים ושירותים|שותפים|אודות|מרכז מידע|תמיכהEnglish 

אחסון אתרים SEO| כתובות קנוניות| הפניה קבועה 301| VPS לקידום אתרים

קידום אתרים

קידום אתרים

  1. קידום אתרים אורגני
  2. תוכן אתר האינטרנט
  3. מבנה אתר האינטרנט
  4. קישורים חיצוניים
  5. עדכון גוגל פנדה
  6. אחסון אתרים
  7. סיכום והמלצות
  8. חברות קידום אתרים מומלצות

קידום אתרים, מבוא לבעלי עסקים

בשעה טובה רכשתם דומיין, פיתחתם ועיצבתם אתר לתפארת, ומה שנותר לכם לעשות זה החלק השיווקי, החלק החשוב ביותר - והוא לגרום לתנועת גולשים לאתר האינטרנט שלכם, מה שבעצם יביא בסופו של דבר להצלחת העסק החדש.

הבאת גולשים לאתר האינטרנט יכולה להיעשות בדרכים רבות כמו פירסום בעתונות, בשלטי חוצות ברדיו וכו, אך אין ספק שברוב הפעילויות באינטרנט ומירב התנועה תגיע ממנועי חיפוש באינטרנט וכמובן גוגל החשוב והמשמעותי מכולם.

הבאת תנועה לאתר האינטרנט ממנוע חיפוש גוגל, תגיע משני מקורות עיקריים: בתשלום (Adword) או לא בתשלום (Organic) . הבאת תנועה שלא בתשלום ממנועי חיפוש נוצרת על ידי מופע גבוה של אתר האינטרנט בחיפושים רלוונטים במנועי חיפוש.

ונשאלת שאלת מיליון הדולר - איך גורמים למנוע החיפוש גוגל לדרג אותנו גבוה עבור מילות החיפוש הרלוונטיות לעסק החדש ? או במילים אחרות איך עושים קידום אתרים ?

קידום אתרים אורגני

קידום אתרים במנוע חיפוש ובגוגל במיוחד אינו מדע מדוייק ונעשה בעבודה סזיפית ולאורך זמן עם הרבה סבלנות ואורך רוח. גוגל מפרסם מאמרים רבים והנחיות אודות קידום אתרים אורגני אורגני, ואיך לעשות זאת נכון. אולם כל ההסברים וההנחיות הם בגדר המלצות עם אינסוף אפשרויות למימוש ורוב העבודה נעשת ע"י ניסוי וטעייה.

לגוגל מספר רב של קריטריונים אותם הוא משקלל באלגוריתם שהוא חסוי ביותר וגם משתנה כל הזמן – אלגוריתם שהוא בעצם עוצמתו ויחודו של מנוע החיפוש.

תוכן אתר האינטרנט

השלב הראשון בפעילות מנוע החיפוש הוא באינדוס האתר, שמשמעותו – גוגל סורק את דפי האתר ומצלם את תוכנו. צילום דפי האתר כפי שהם נשמרים במנוע החיפוש ניתן לראות ע"י הקשה בשורת החיפוש:
כתובת הדף cache:

כאשר גוגל סורק את דף האינטרנט הוא מנסה לדמות אדם הקורא את אותו הדף, ונותן את ההדגשים בהתאם. לפיכך יש חשיבות רבה בקביעת כותרת הדף, כותרות התוכן, הדגשים וכמות יחסית של מופע מילות רלוונטיות בהתאם. יש לשים לב שאם גוגל מוצא ערכים לא הגיוניים הוא עלול לפסול את הדף ולסמנו כספאם !

בנוסף, חשוב שתוכן הדף יהיה מקורי רלוונטי ואיכותי, כי גם היבטים אילו נבדקים ע"י גוגל (ראה גם עדכון גוגל פנדה בהמשך). יש לשים לב שדפים מועתקים או משוכפלים במתכוון "מוענשים" ע"י גוגל !
מידע נוסף לטיפול בדפים משוכפלים או כפולים במאמר על כתובות קנוניות

כתיבת תוכן האתר לפי הנחיות אילו, לא רק שיהיו טובות עבור גוגל, לטענתו, הם יביאו קהל גולשים ממוקד לאתר שבו הם ימצאו את מבוקשם והתכנים באתר יעוררו אצל הגולשים עניין. אי לכך, אחד הפעולות השיווקיות הראשונות מבחינת קידום אתרים שצריכים להעשות, הוא חקר מילות מפתח – אילו מילים וביטויים שיביאו אלינו את קהל הגולשים האיכותי והרלוונטי ביותר.

בחירת המילים או הביטויים המתאימים ביותר, יכולה להעשות באמצעות הסטטיסטיקות של האתר עצמו וגם על ידי בחינת המתחרים במנועי חיפוש. בנוסף גוגל עצמו מספק לא מעט נתונים ע"י הצגת מספר מופעים של הביטוי בכל חיפוש, ובכלי וובמסטר והאנליטיק ניתן לראות את מספר החיפושים של אותם הביטויים בכלל הרשת.

כלי נוסף בשם גוגל טרנד יכול לתת מידע לגבי מספר החיפושים כפונקציה של הזמן.

כל הכילים האלו יעזרו לכם על מנת שתוכלו לקבל את ההחלטה אילו ביטויי חיפוש הם הנפוצים ביותר והיעילים ביותר לשם קידום אתר.

מבנה אתר האינטרנט

לכל אתר אתר אינטרנט יש דף ראשי שנקרא גם דף הבית. מדף הבית, ישנם קישורים לדפים פנימיים במבנה של עץ. יש לתת את הדעת שככל שדף של אתר קרוב יותר לדף הבית, כך חשיבותו עולה. לכן חשוב שלדפים החשובים ביותר באתר, יהיו מקושרים ישירות מדף הבית.

יש גם לקחת בחשבון שה"כח" של דף הבית מחולק בין מספר הקישורים היוצאים ממנו לדפים הפנימיים, לכן יש לקחת בחשבון שאם נקשר את כל הדפים הפנימיים מדף הבית, ירד כחם של דפים אילו. ולכן, חשוב לתכנן את האתר במבנה עצי, כך שהדפים החשובים יהיה הקרובים לדף הבית.

נתונים נוספים שיש לקחת בחשבון:
שגודל דף האינטרנט לא יעלה על 100K בתים, אחרת לא יאונדקס כראוי במנוע החיפוש
שמספר הקישורים לא יעלה על 100, אחרת הלינקים הנוספים לא יחשבו.

קישורים חיצוניים

בניית מערך קישורים חיצוניים מאתרים אחרים אל אתר האינטרנט שלך הינו התהליך המורכב ביותר. וגוגל נותן חשיבות רבה ביותר למספר הקישורים ולאיכותם.

מהו קישור איכותי ?
קישור איכותי הוא קישור מדף איכותי הממוקם גבוה במנוע החיפוש ועוסק בתחום הרלוונטי.

לדוגמא: אם מדף זה נוציא את הקישור הבא לחברת קידום אתרים קישור זה הוא איכותי מכיוון שתוכן כתבה זאת עוסק בתחום קידום אתרים, הלינק יוצא מהביטוי קידום אתרים והלינק מפנה לאתר העוסק בתחום קידום אתרים. אם לדוגמא אותו לינק היה מפנה לחנות פרחים אזי זה לינק לא רלוונטי ואיכותו ירודה.

בניית מערך קישורים איכותי ורלוונטי דורשת זמן סבלנות. לדעתי יהיה קשה לרוב בעלי האתרים לבנות מערך קישורים באופן עצמאי כך שיביאו את האתר לראש הסולם. כאן נכנסות חברות קידום אתרים, שזאת התמחותם יתרונם וקישורם.

חברות קידום אתרים מעבר לניסיון שצברו, פיתחו מערכות תוכנה למעקב אחרי קישורים, ופיתחו מערכות קשרים ויחסי גומלין המאפשרות להם החלפת קישורים במהירות ויעילות.

בניית קישורים בסיסית מתבצעת בעיקר על ידי החלפת קישורים. החלפת קישורים מתבצעת כאשר שני בעלי אתרים מחליפים ביניהם קישורים אחד עם השני.

קישורים אילו איכותם ירודה מכיוון שמנוע החיפוש גוגל במידה מסויימת אורך מאזן קישורים יוצאים לעומת נכנסים בין שני אתרים. הדרך היותר נכונה לעשות זאת היא ע"י החלפת קישורים בין לא אותם אתרים ובאמצעות גוף שלישי. אתר א מוציא קישור לאתר ב ובעל אתר ב מוציא קישור איכותי לאתר א מאתר ג.

גוגל פנדה

גוגל פנדה הוא עדכון חשוב באלגוריתם של גוגל שנכנס לתוקף בסוף חודש מרץ 2011. העדכון נועד לשפר את איכות תוצאות החיפוש תוך בדיקת איכות התוכן ובעצם לפסול חוות אתרים עם תוכן ספאם, אתרים בעלי תוכן לא מעניין או משוכפל וכזה שאינו תורם מאומה לגולשים. למידע מורחב בנושא לחץ כאן: עדכון גוגל פנדה.

אחסון אתרים

כשבוחנים לעומק קידום אתרים מוצלח, יש חשיבות בבחירת אחסון אתרים העונה בין השאר על הפרמטרים הבאים:

אמינות גבוה – נפילות בשרת פוגעות במיקומי האתר בגוגל. אתרי אינטרנט מרובי תקלות, מקבלים דירוג נמוך יותר ונפילות בשרת עלולות לפגוע בכל פעילות של קידום אתרים בגוגל.
אחסון אתרים בישראל או בחו"ל – חשוב לאחסן את האתר בקירבה גיאוגרפית של רוב קהל הגולשים שלכם. אם אתר האינטרנט שלכם פונה לקהל יעד ישראלי – אחסון אתרים בישראל הוא עדיף. זמן טעינת הדפים יהיה מהיר יותר ולכן גם מבחינת קידום אתרים – אם ברצונכם להיות רלוונטיים לחיפושים בישראל.
IP פרטי או שיתופי – קיימות חבילות אחסון אתרים במסגרתן ניתן לכל אתר IP פרטי משלו – הן עדיפות.
אחסון אתרים SEO – כאשר ברשותינו מספר אתרים עם קישורים הדדיים ביניהם חשוב מאוד לבחור בחברת אחסון אתרים היכולה לספק מספר כתובות אינטרנט מ Class-C שונים.

כתבה מורחבת על השפעת אחסון אתרים על קידום אתרים: כיצד אחסון אתרים משפיע על קידום אתרים

סיכום והמלצות

תהליך קידום אתרים נעשה מורכב מסובך ועתיר עבודה ככל שהימים עוברים. בעלי אתרים רבים המעונינים להביא קהל גולשים איכותי לאתר שלהם יצטרכו להשקיע מאמצים רבים לקידום האתר, אם זה על ידי גיוס עובדים עם מומחיות בתחום ואם על ידי מיקור חוץ בעזרת חברות קידום אתרים מקצועיות.

חברות קידום אתרים מומלצות

אינטרספייס כחברה מובילה בתחום קניית דומיין, אחסון אתרים ואירוח שרתים ממליצה על חברות קידום אתרים בישראל עם תוצאות !

  רכישת דומיין ישראלי במבצע !  
רכישת דומיין במבצע
רכישת דומיין במבצע
 
  אחסון אתרים אינטרספייס  
 
  מצגת אינטרספייס אחסון אתרים  
מצגת אינטרספייס
 

אחסון אתרים

קניית דומיין
אחסון אתרים בישראל
אירוח אתרים לינוקס
אירוח אתרים ווינדוס
אירוח אתרים באירופה
אירוח אתרים לריסלרים

מערכות ותשתיות

אחסון אתרים SEO
שרת וירטואלי - VPS
שרת יעודי בישראל
חוות שרתים
חדש מחשוב ענן

מסחר ואבטחה

תעודת SSL
סליקה באינטרנט
מכרז בניית אתרים
מסופי סליקת אשראי
פייפאל לאתרי מסחר
אבטחת מידע

ערוצי מידע

טוויטר אינטרספייס בטוויטר
אינטרספייס בלוג בלוג אחסון אתרים
יוטיוב ערוץ יוטיוב של אינטרספייס
פייסבוק אינטרספייס בפייסבוק
גוגל פלוס אינטרספייס בגוגל פלוס
אחסון אתרים ירוק אחסון אתרים ירוק

מאמרים פופולריים

מדריך אחסון אתרים
אחסון אתרים Wordpress
שרת וירטואלי מומלץ
השפעת איחסון אתרים על קידום אתרים
מחשוב עננים - Cloud Hosting
קידום אתרים