073-222-4444 | | |
www.
InterSpace Web Hosting

ראשי|מוצרים ושירותים|שותפים|אודות|מרכז מידע|תמיכהEnglish 

מדריך קידום אתרים| אחסון אתרים SEO| כתובות קנוניות| הפניה קבועה 301| VPS לקידום אתרים

קידום אתרים

כיצד להתמודד נכון עם עדכון פנדה

אם אתם עוסקים בקידום אתרים באינטרנט, או שיש לכם אתר ואתם מתעניינים בגורמים המשפיעים על מיקומו בתוצאות, ודאי יצא לכם כבר לשמוע על עדכון פנדה (Panda Update). ככלל, קידום אתרים בגוגל (SEO), מעולם לא נחשב לתחום יציב במיוחד מדובר באחד העדכונים המשמעותיים ביותר שגוגל השיקו בשנים האחרונות, כזה שחולל מהפכה של ממש בתוצאות החיפוש. חלק מהאתרים הרגישו זאת יותר וחלק – הרבה פחות.

לפני שניכנס לעובי הקורה, אתם מוזמנים לקחת צעד אחורה, ולקרוא את המדריך שלנו לקידום אתרים.

רקע והיסטוריה של העדכון

עדכון פנדה הוא עדכון תקופתי שרץ אחת לכמה זמן ופועל במקביל לעדכון הליבה של גוגל (עדכון על כך – בהמשך המאמר). העדכון החל להכות לראשונה בפברואר 2011, ופגע באתרים שהציגו תוכן באיכות ירודה, הרבו בדפים בעלי תוכן קצר, דל, אשר לא סיפק ערך לגולשים, ו/או תוכן משוכפל.

על פי בדיקות שנעשו על השפעת העדכון על תוצאות החיפוש, העדכון הראשון פגע ב- 12% מהשאילתות בארה"ב – מדובר מספר עצום, כאשר לוקחים בחשבון את מספר החיפושים שמבוצעים בגוגל מדי יום.

בפעם השנייה שחל עדכון פנדה, באפריל 2011, העדכון השפיע על 2% מתוצאות החיפוש, והפעם כבר בחן את כלל החיפושים שנעשו בשפה האנגלית. עדכונים נוספים, אשר היוו הרחבה של האלגוריתם, בוצעו כמעט ברמה חודשית החל ממאי 2011 ועד ספטמבר 2011.

התפתחויות בעדכון

בכל פעם בו בוצע עדכון פנדה בוורסיה נוספת, השתכלל האלגוריתם, והתייחס לפרמטרים נוספים. הרחבה אחת נגעה בשפות בהן בוצעו החיפושים. כיום עדכון זה פועל ברמה גלובאלית ולמעשה משפיע בכל השפות.

שילוב של פנדה באלגוריתם הליבה של גוגל

במהלך שנת 2016 יצאה חברת גוגל בהצהרה רשמית כי מעתה ישולב עדכון פנדה כחלק בלתי נפרד מאלגוריתם הקובע את סדר הופעת האתרים בתוצאות החיפוש. המשמעות היא, שבשונה מעדכונים תקופתיים אשר פועלים אחת לכמה חודשים, ישולב עדכון פנדה זה כחלק מובנה (Built-in) מהאלגוריתם.

מדובר בחדשות טובות עבור בעלי אתרים ומקדמי אתרים, שלא אוהבים להיות מופתעים מעדכון כזה או אחר. למרות שיש עדכונם נוספים של גוגל שעדיין אינם שזורים באלגוריתם הליבה, לפחות לגבי רוב האספקטים של התוכן – אפשר לדעת שכעת הנושא מבוקר באופן שוטף. במילים אחרות, לא תהיה יותר תקופת חסד בה אתרים המשתמשים בשיטות ספאם כאלו ואחרת – יהנו מחשיפה גבוהה בתוצאות החיפוש, עד אשר העדכון יכה בהם.

כיצד ניתן לוודא כי האתר איכותי מהיום ואילך?

תחת ההבנה כי נושא איכות התוכן הינו חלק קריטי ובלתי נפרד מהאלגוריתם של גוגל שמשפיע על דירוג האתר בתוצאות, מומלץ לבצע בדק בית, לראות כי האתר שלנו עומד בסדנטרטים של גוגל, שבסופו של דבר – כדאי ליישר איתם קו, כי הם תמיד ילכו לקראת הגולשים וחווית המשתמש שלהם.

להלן כמה המלצות להתמודדות נכונה עם עדכון פנדה והקדמת תרופה למכה:


לסיכום

האלגוריתם של גוגל הוא מורכב מאד, אבל המטרה שלו בסופו של יום מאד פשוטה – לספק לגולשים את התוצאות הטובות ביותר עבור החיפושים שלהם. הבעיה מתחילה בכך שבעלי אתרים רבים, ואפילו מקדמים אתרים, לא תמיד מודעים להשלכות של פעולות שעשויות להיראות לגיטימיות לחלוטין כמו העתקת תוכן מאתר X ופרסומו באתר Y, למשל. לכן, מעבר למאמר הזה, כדאי לרענן את הידע ולעבור מדי פעם על הנחיות של גוגל לבעלי אתרים, על מנת לינוק את המידע ישירות מבעלי הבית, וליישר איתם את האינטרסים.

  רכישת דומיין ישראלי במבצע !  
רכישת דומיין במבצע
רכישת דומיין במבצע
 
  אחסון אתרים אינטרספייס  
 
  מצגת אינטרספייס אחסון אתרים  
מצגת אינטרספייס
 

אחסון אתרים

קניית דומיין
אחסון אתרים בישראל
אירוח אתרים לינוקס
אירוח אתרים ווינדוס
אירוח אתרים באירופה
אירוח אתרים לריסלרים

מערכות ותשתיות

אחסון אתרים SEO
שרת וירטואלי - VPS
שרת יעודי בישראל
חוות שרתים
חדש מחשוב ענן

מסחר ואבטחה

תעודת SSL
סליקה באינטרנט
מכרז בניית אתרים
מסופי סליקת אשראי
פייפאל לאתרי מסחר
אבטחת מידע

ערוצי מידע

טוויטר אינטרספייס בטוויטר
אינטרספייס בלוג בלוג אחסון אתרים
יוטיוב ערוץ יוטיוב של אינטרספייס
פייסבוק אינטרספייס בפייסבוק
גוגל פלוס אינטרספייס בגוגל פלוס
אחסון אתרים ירוק אחסון אתרים ירוק

מאמרים פופולריים

מדריך אחסון אתרים
אחסון אתרים Wordpress
שרת וירטואלי מומלץ
השפעת איחסון אתרים על קידום אתרים
מחשוב עננים - Cloud Hosting
קידום אתרים