073-222-4444 | | |
www.
InterSpace Web Hosting

ראשי|מוצרים ושירותים|שותפים|אודות|מרכז מידע|תמיכהEnglish 

קניית דומיין| אחסון אתרים בישראל| שרת וירטואלי| מחשוב ענן| מה זה IIX| חוות שרתים בישראל

תשתיות אינטרנט

מה ההבדל בין ‏UTM‎‏ ו- ‏NGFW


ככל שהולכים וגדלים האיומים ברשת האינטרנט כך גם משתפרים ומשתכללים אמצעי ההגנה ‏מפניהם. תקופה די ארוכה, האיומים ברשת הלכו ורבו אך אמצעי ההגנה נשארו מאחור, לא ‏התקדמו באותו הקצב ולא מנעו אותם.

בתקופה האחרונה אנו עדים להתקדמות טכנולוגית משמעותית בתחום ההגנה בסייבר ושיפור ‏ניכר בציוד ובאמצעי האבטחה. הדור החדש באמצעי האבטחה הביא את המונחים השיווקיים NGFW (Next Generation Firewalls) ואת ‏UTM (Unified Threat Mamagement).

פיירוול או חומת אש הוא מוצר שנולד ב 1997 בחברת צ'קפוינט ומבוסס על חסימת וסינון תעבורה ‏נכנסת או יוצאת מהרשת בטכנולוגיית "‏stateful inspection‏". מוצר זה ממוקם בקדמת הרשת ‏ומהווה את שומר הסף של הרשתות הארגוניות או הביתיות.

יעילות החסימות בשיטה זאת הלכה וירדה עם השנים. נציין במיוחד את העובדה שכיום רוב ‏ההתקפות מכוונות על פורטים שלרוב פתוחים ולא מסוננים בפיירוול כמו פורט 80 (HTTP) או ‏פורט 443 (HTTPS) בהתקפות אילו נעשה שמוש מתוחכם בפורטים הפתוחים בתור "נשאים" ‏לפרוטוקולים ולאפליקציות המותקפות שאינן מוגדרות כברירת מחדל על פורטים אילו.

בעקבות זאת, פותחו אמצעי אבטחה חדשים הנותנים מענה להגנה בפני האיומים השונים שפיירוול ‏רגיל לא נותן להם מענה. פתרונות אילו כוללים הגנה בפני נסיונות חדירה ופריצה למחשבים ‏ברשת, ניטרול שליחת ופעילות וירוסים ובוטים, או זיהוי וחסימת אפליקציות ברמת התוכן ולא ‏ברמת הפורט. אמצעי האבטחה החדשים התווספו לפיירוול והגדירו אותו מחדש.

ההגדרה השיווקית לפיירוול מהדור החדש נקרא UTM או NGFW כפי שיוסבר להלן:

UTM‎‏ בדכ"ל היה מזוהה כשילוב של פיירוול עם מנגנון גילוי ומניעת פריצות ‏‎(IPS/IDS)‎‏, אנטי וירוס, ‏אנטי בוט, סינון כתובות ובקרת אפליקציות וכל זאת כיחידה אחת במוצר הסופי וללא תוספות ‏בתשלום. הגדרה זאת מקורה ביצרנים עם מוצרים המכוונים לרשתות קטנות ועם תעבורה נמוכה.

NGFW‎‏ מאופיין כפתרון בתחום העליון לרשתות מורכבות עם תעבורה גבוהה שבו נוסף לפיירוול ‏הסטנדרטי מנגנוני בחינה לעומק של התעבורה שבין היתר כוללים ‏IPS‏/‏IDS‏ וזיהוי אפליקציות ‏ברמת התוכן. בדכ"ל כל התוספות הן אופציונאליות והוספת כ"א מהן לפתרון הכולל, כרוכה ‏בתוספת תשלום נכבד.

נכון להיום, כל מוצרי ‏UTM מכילים תכונות של ‏NGFW‎‏, ולהיפך, כל NGFW מכיל את התכונות של‎ ‎UTM. אנשי המקצוע משתמשים בשני המונחים בצורה אקראית שכן שני המוצרים מגדירים בעצם ‏את אותו הדבר - פיירוול בסיסי בשילוב מנגנוני אבטחה מתקדמים. הטכנולוגיה בבסיס שניהם היא ‏זהה לחלוטין והאבחנה היחידה ביניהם היא פשוט תלויה את מי אתם שואלים.

המאמר "מה ההבדל בין ‏UTM ו- ‏NGFW" נכתב על ידי , מנהל שיווק בקבוצת אינטרספייס. כל הזכויות שמורות © לאינטרספייס בע"מ.


לכל המעונינים בשירותי אבטחה מתקדמים לשרתים שלהם באמצעות NGFW על תשתיות הענן של אינטרספייס, אנא פנו באמצעות טופס צור קשר או צלצלו 073-2224444

  ‏IPv6‎‏  
‏IPv6‎‏
 
  מבצע 25% שרתי VPS  
מבצע 25% הנחה על שרתי ענן
 

אחסון אתרים

קניית דומיין
אחסון אתרים בישראל
אירוח אתרים לינוקס
אירוח אתרים ווינדוס
אירוח אתרים באירופה
אירוח אתרים לריסלרים

מערכות ותשתיות

אחסון אתרים SEO
שרת וירטואלי - VPS
שרת יעודי בישראל
חוות שרתים
חדש מחשוב ענן

מסחר ואבטחה

תעודת SSL
סליקה באינטרנט
מכרז בניית אתרים
מסופי סליקת אשראי
פייפאל לאתרי מסחר
אבטחת מידע

ערוצי מידע

טוויטר אינטרספייס בטוויטר
אינטרספייס בלוג בלוג אחסון אתרים
יוטיוב ערוץ יוטיוב של אינטרספייס
פייסבוק אינטרספייס בפייסבוק
גוגל פלוס אינטרספייס בגוגל פלוס
אחסון אתרים ירוק אחסון אתרים ירוק

מאמרים פופולריים

מדריך אחסון אתרים
אחסון אתרים Wordpress
שרת וירטואלי מומלץ
השפעת איחסון אתרים על קידום אתרים
מחשוב עננים - Cloud Hosting
קידום אתרים