073-222-4444 | | |
www.
InterSpace Web Hosting

ראשי|מוצרים ושירותים|שותפים|אודות|מרכז מידע|תמיכהEnglish 

קניית דומיין| אחסון אתרים בישראל| שרת וירטואלי| מחשוב ענן| מה זה IIX| חוות שרתים בישראל

תשתיות אינטרנט

כתובת ‏‎ ‎האינטרנט‎ ‎החדשה - ‏IPv6


‎ פרוטוקול האינטרנט (‏IP‏) הוא שפת תקשורת שבה מחשבים משתמשים כדי לקיים תקשורת ביניהם ‏באינטרנט. כל מחשב באינטרנט יש לו כתובת מספרית ‏(כתובת ‏IP‏)‏, שבדומה לשימוש במספרי טלפון ‏בחיוג בין אנשים, מאפשרים את הקשר בין כתובות של שני המחשבים ברשת.

‏ כתובת IP כפי שהוגדרה מלכתחילה, מורכבת מ-32 סיביות המחולקות ל-4 מספרים בין 0 ל-255 כאשר ‏נקודות מפרידות ביניהם. לדוגמא, כתובת IP של אתר זה היא: 199.236.82.12

סה"כ כל כתובות IP בכל העולם ‎הוא קצת מעל 4.3 מיליארד כתובות. בנוסף מכיוון שיש חוסר יעילות בהקצאה ‏של כתובות ה-IP אזי ‎בעצם רק 14% מהם בשמוש (כ 600 מליון) פי עשר פחות מ 7 מיליארד האנשים על ‏פני כדור הארץ.

‏ בזמנו, מגדירי הפרוטוקול לא צפו את הגידול העצום של מספר המחשבים המחוברים לאינטרנט (לעצם ‏העניין גם טלפונים סלולרים), וכרגע הגיע העולם למצב שכמעט כל כתובות ה-‏‎ IP הוקצו ויש מחסור ‏חמור בכתובות, עד כדי פגיעה בפעילותן של חברות התקשורת בעולם.

מה זה ‏IPv6‎‏?


‏ פרוטוקול אינטרנט גירסה 6 (‏IPv6‎‏) הוא הגירסה החדשה של פרוטוקול האינטרנט שבא בעיקר לפתור ‏את בעית המחסור בכתובות ‏IP‏. בפרוטוקול החדש הוכנסו שיפורים ותכונות בכל התחומים, לדוגמא ‏מולטיקסט על מנת לאפשר שידורי טלויזיה, אך החלק המהותי הוא הרחבת הכתובות מ 4.3 מיליארד ‏למספר עצום ובלתי נתפס של ‏‎3.4×1038 (340 undecillion)‎‏, מספר שאמור לענות לכל דרישה אף אם ‏היא דמיונית.

‏ בגירסה 4 המקובלת היום ונקראת ‏IPv4‎‏, הכתובת מוגדרת על ידי 32 סיביות. בגירסה החדשה ‏IPv6‎‏ ‏הכתובת מורכבת מ 128 סיביות. כתובת זאת מחולקת לשני חלקים, כאשר החלק הראשון הוא באורך ‏‏64 סיביות ונקרא קידומת הרשת ‏‎(Network prefix)‎‏, ועוד 64 סיביות של מזהה הממשק ‏‎(Interface ‎Identifier)‎‏.

‏ גם שיטת ההצגה של הכתובת שונתה. היא כמובן ארוכה יותר ולכן גם קשה יותר ‏לזכירה. ההצגה היא ‏באמצעות 8 קבוצות מספרים המופרדים על ידי נקודותיים כאשר כל קבוצה מורכבת מ 4 ספרות ‏הקסהדצימליות. לדוגמא: 2001:0db9:8ea3:00bb:0000:8a2f:c370:73d4

הגדרות DNS עבור ‏IPv6


‎ מנגנון DNS עובד בצורה זהה עבור גירסה 4 ו-6. למעשה ניתן להגדיר גם על DNS שמחובר לרשת ‏רק בפרוטוקול ‏IPv4‎‏ ‏‎גם רשומות עבור גירסה 6. ההגדרה מאד פשוטה והיא חופפת להגדרות ‏הקיימות בהבדל הקטן שאם IP ‎בגירסה 4 הוגדר תחת רשומה מסוג ‏‎,A‏ אזי בגירסה 6 הוא מוגדר תחת ‏רשומה מסוג ‏AAAA‏.

‏ לדוגמא הגדרה עבור ה-‏‎ DNS ‎הציבורי של גוגל:

‏ ב‎ IPv4 ‎תהיה:
‏ google-public-dns-a.google.com A ‎8.8.8.8

ב ‏‎:IPv6
‎ google-public-dns-a.google.com AAAA ‎2001:4860:4860::8888

ההשקה העולמית של ‏IPv6


‎ ב-6 ביוני ‏2012‏ התבצעה השקה עולמית של ‏IPv6‎‏. את ההשקה העולמית הובילו חברות אינטרנט ‏מרכזיות כדוגמת ‏Facebook, Bing, Comcast, Google‏, ו-‏Cisco‏ שאיחדו כוחות כדי להפעיל את ‏IPv6‎‏, להאיץ ולדחוף את תהליך המעבר לפרוטוקול החדש.

‏ ממועד זה ואילך, כל החברות המשיקות תומכות באופן מלא בגישה דרך ‏IPv6‎‏ וכן דרך ‏‎ IPv4‎ במקביל ‏‏(‏dual-stack‏). השקה זו היא בהמשך ל ‏World IPv6 Day‏ – הניסוי והבדיקה הגלובלית של ‏IPv6‎‏ ‏שנעשתה בהצלחה שנה קודם ב-8 ביוני 2011.

קישוריות ונגישות של ‏IPv6


‎ בפועל, רוב מהמשתמשים באינטרנט לא נתקלים בבעיות בעת ביקור באתרים שהופעל בהם פרוטוקול ‏האינטרנט ‏IPv6‎‏. עם זאת, קיימים מקרים לא רבים בהם ‏IPv6‎‏ יופעל במחשב של משתמש, אך לא ‏יתפקד כהלכה.

‏ רוב המחשבים היום מגיעים כך שברירת המחדל שלהם היא תקשורת ,‏IPv6‎‏ ואם היא אינה אפשרית ‏לעבור ל ‏IPv4‎‏ (‏dual-stack‏). בעית קישוריות של ‏IPv6‎‏ בדרך כלל תגרם כתוצאה מתצורה שגויה או ‏מתוכנה לא מעודכנת של נתבים ביתיים, מבאגים במערכות הפעלה או מבעיות הקשורות לספק ‏האינטרנט.

‏ בדכ"ל למי שרוצה לעבוד ב ‏IPv6‎‏ רצוי לשדרג לגירסה העדכנית ביותר של הדפדפן, לגירסה העכשווית ‏של מערכות הפעלה, לעדכן את תוכנת הנתב וכמובן לודא שספק אינטרנט אכן תומך ב ‏IPv6‎‏ ‏.

המאמר "מה זה IPv6 ?" נכתב על ידי , מנהל שיווק בקבוצת אינטרספייס. כל הזכויות שמורות © לאינטרספייס בע"מ.


  ‏IPv6‎‏  
‏IPv6‎‏ לוגו
 
  מבצע 25% שרתי VPS  
מבצע 25% הנחה על שרתי ענן
 
  VPS מהיר באינטרספייס  
 

אחסון אתרים

קניית דומיין
אחסון אתרים בישראל
אירוח אתרים לינוקס
אירוח אתרים ווינדוס
אירוח אתרים באירופה
אירוח אתרים לריסלרים

מערכות ותשתיות

אחסון אתרים SEO
שרת וירטואלי - VPS
שרת יעודי בישראל
חוות שרתים
חדש מחשוב ענן

מסחר ואבטחה

תעודת SSL
סליקה באינטרנט
מכרז בניית אתרים
מסופי סליקת אשראי
פייפאל לאתרי מסחר
אבטחת מידע

ערוצי מידע

טוויטר אינטרספייס בטוויטר
אינטרספייס בלוג בלוג אחסון אתרים
יוטיוב ערוץ יוטיוב של אינטרספייס
פייסבוק אינטרספייס בפייסבוק
גוגל פלוס אינטרספייס בגוגל פלוס
אחסון אתרים ירוק אחסון אתרים ירוק

מאמרים פופולריים

מדריך אחסון אתרים
אחסון אתרים Wordpress
שרת וירטואלי מומלץ
השפעת איחסון אתרים על קידום אתרים
מחשוב עננים - Cloud Hosting
קידום אתרים